Kontrolli kaabli olemasolu läheduses

Kui Sa pole päris kindel, kas Sinu majja on juba loodud internetiühenduse võimalus või mitte, siis saad seda muuhulgas üle kontrollida siit, Tehnilise Järelevalve Ameti poolt loodud, lehelt: Netikaart.ee .

JAH - sellelt lehelt selgus, et minu majas juba on internetiühenduse võimalus olemas.
Uuri välja, kes selles majas teenust pakub ja võta selle ettevõttega ise ühendust ning küsi omale sobivaim pakkumine.
Kui Sinu majas ühendust ei ole, aga näiteks naabril paistab olevat, siis on Sul suure tõenäosusega võimalik üsna vähese vaevaga ka endale samasugune ühendus saada. Räägi naabriga ja küsi, kelle internetti ta kasutab.

EI - Sellel aadressil ei ole hetkel internetiühenduse võimalust ja ka minu lähimatel naabritel ei paista internetti olevat.
Sellisel juhul tasub kontrollida, kas Sinu külla/asulasse on juba paigaldatud (või paigaldatakse just praegu) EstWin baasvõrgu kaabel.
EstWin baaskaabli asukohta saad kontrollida meie avalikult kaardilt EstWin baasvõrgu kaart , kui sisestad otsinguväljale Sind huvitava asula nime. Kaardil olev sinine joon näitab trasse, mis on juba valmis ehitatud, punane joon aga trasse, mida käesoleval hetkel ehitatakse.

EI - EstWin võrku meie lähedal veel ei ole ja kaardilt ma ka midagi ei leidnud.
Ilmselt on Sind huvitavas asulas juba olemas mõne sideoperaatori võrk või siis jääb see asula nende piirkondade hulka, millest baasvõrgu kaabel otse läbi ei lähe. EstWin baasvõrguga me lähemale tulla ei saa, kuid ilmselt tuuakse  ühendus sellesse asulasse juba mõne juurdepääsuprojekti raames. (EstWin baasvõrgu ja juurdepääsuvõrgu erinevustest saab rohkem lugeda siit lehelt).

JAH - kaardilt on näha, et minu kodukülast läheb läbi EstWin trass.
Kui EstWin baastrass asulat läbib, siis on sealsetel elanikel oma koju internetiühenduse saamiseks mitmeid erinevaid võimalusi – mõned neist on kiiremad ja kallimad, teised odavamad, kuid aeganõudvamad.
Mõningaid võimalusi ühenduse rajamiseks baastrassist lõpptarbija koduukseni tutvustame lühidalt siin lehel.