BNS: Lairiba Arenduse Sihtasutus alustab jaanuaris hangetega

TALLINN, 01. detsember, BNS – Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutus plaanib jaanuaris käivitada mitmeid hankeid ja otsib seetõttu oma meeskonda tehnikajuhti ning projektijuhti, kes vastutaksid hangete koordineerimise ja ettevalmistamise eest.

Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse juhataja Olav Harjo ütles BNS-ile, et kuna väljakuulutatavad hanked nõuavad palju tehnilisi teadmisi, siis on vaja lisada oma meeskonda vastava kompetentsiga inimesi.
“Inimesed soovime tööle võtta aasta alguses,” lisas ta.

Harjo sõnul peaksid ka rahastamise küsimused detsembri ja jaanuari jooksul lahenduse leidma.
Ta selgitas, et raha EstWin esimese etapi projektide jaoks on kavandatud Euroopa Liidu struktuurifondide meetmest kolme erineva ministeeriumi kaudu ning kokku peaks see summa ulatuma hetkel 350 miljoni kroonini.

Harjo hinnangul peaks saama 350 miljoni krooniga korraldada umbes kümme hanget.
Harjo märkis, et hangete puhul on tegemist “võtmed kätte” teenusega. “Meie anname ette trassi ja tehnilised tingimused, mille järgi pakkuja teeb projekti ning teostab ehitustööd.”

Augustis asutasid info- ja kommunikatsioonisektori ettevõtted Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse, mille ülesandeks on välja arendada 2015. aasta lõpuks Eesti maapiirkondades uue põlvkonna lairibavõrgu baasinfrastruktuur.
Lairibavõrgu baasinfrastruktuuri väljaarendamiseks asutatatud sihtasutuse asutamislepingule kirjutasid alla Eesti Infotehnoloogiate ja Telekommunikatsiooni Liidu liikmed AS Elion Ettevõtted, AS Elisa Eesti, AS EMT, AS Eltel Networks, AS Ericsson Eesti, AS Tele2 Eesti ja Televõrgu AS. Sihtasutuse nõukogus on ka majandusministeeriumi esindaja.
Kokku rajab sihtasutus 100-megabitise kiirusega ja kogu Eestit katva internetivõrgu EstWin esimese etapina 6640 kilomeetrit fiiberoptilist kaablit, millele lisandub 1400 võrguühenduskohta.

 

Projekti maksumuseks on hinnanguliselt 1,5 miljardit krooni, millest suurema osa loodab sihtasutus saada Euroopa Liidu struktuurifondidest.
Projekti teises etapis ehitavad operaatorid baasvõrgule juurdepääsuvõrgu tarbijatele.
Projekti esimene etapp tagab töö 400 inimesele.